Łazienka niebanalna

Dzisiejsze aranżacje łazienki to coraz śmielsze i piękniejsze projekty mające na celu stworzenie funkcjonalnego i eleganckiego wnętrza. Niepowtarzalne wzornictwo i fenomenalne właściwości kamienia sprawiają, że jest on wręcz idealnym materiałem, który możemy z powodzeniem wykorzystać w tym miejscu, tworząc wspaniałe i niebanalne łazienki czy pokoje kąpielowe.

Rekomendowane materiały

Oprócz granitu i konglomeratu kwarcowego, w łazience z powodzeniem sprawdzą się także naturalne marmury oraz konglomeraty marmurowe.

Naturalny marmur od dawna stosowany był bardzo chętnie w łazienkach zarówno na blaty, posadzki, obudowy wanien, brodzików oraz ścian. Agglomarmur jest materiałem składającym się w 95% z naturalnego marmuru, a w pozostałych pięciu ze specjalnej mieszanki żywic poliestrowych, dzięki którym jego właściwości odpowiadają w pełni warunkom pomieszczeń kąpielowych.

Płytki łazienkowe z naturalnego marmuru lub konglomeratu oraz płyty wielkoformatowe z kamienia są niewątpliwie ciekawą i niezwykle elegancką alternatywą dla płytek ceramicznych stosowanych w łazienkach. Niepowtarzalność ich wzorów stwarza niemalże nieograniczone możliwości aranżacji przestrzeni. Dodatkowa sposobność wykreowania kształtów zabudowy w różnych rozmiarach z dowolnym wykończeniem krawędzi jest niezaprzeczalnym walorem tego materiału.